Az Európai Klímaszövetség 2015. április 22-25. között rendezte meg éves konferenciáját és küldöttgyűlését Drezdában. A Szövetség vezetőségének köszönhetően idén hat magyarországi település képviselői vettek részt az eseményen, melynek vezérgondolata a „Helyi lehetőségek Európa energiabiztonságában” volt.

Magyarországról érkeztünk…:

A konferencia a magyarországi együttműködést képviselték:

- Szabó Krisztina a Reflex Környezetvédő Egyesület, illetve Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség külföldi kapcsolattartója,

- Laki György, Kajárpéc polgármestere, illetve a szövetség alelnöke

- Szalontai Lajos, a Miskolci Egyetem, Társadalomföldrajzi Intézeti Tanszék, Parasznya

- Munkácsy Béla, ELTE, „Erre van előre” kutatócsoport

- Kovách Réka, Berente

- Nagy István és Merkel Norbert, Miskolc

Április 22-én az Európai Klímaszövetség nemzeti koordinátorainak találkozóján megosztottuk egymással és a vezetőség tagjaival az elmúlt év országos szintű történéseit, a tagtelepülésekben történt változásokat, azzal kapcsolatos tendenciákat, utána jövőbeli tervekről, kilátásokról beszélgettünk.

Ugyanezen a napon délután egy vezetett városnézéssel indult a program a konferencia nagyközönsége számára. Ezek után két napon keresztül sokszínű műhelymunka, kerekasztal beszélgetés, előadás közül választhattunk.

A konferencián résztvettek a dél-amerikai COICA, az amazóniai esőerdőkért dolgozó civil szervezetek ernyőszervezet képviselői.

2016-ban egy kicsit közelebb hozzánk, Alsó-Ausztriában a KlímaSztár verseny díjátadójával egybekötve szervezik meg az Éves Küldöttgyűlést.