Az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala, a CEEweb a Biológiai Sokféleségért, az Éghajlatvédelmi Szövetség, a Klímabarát Települések Szövetsége, a Magyar Földtani és Geofizikai Intézet, a Magyar Természetvédők Szövetsége és a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács 2015. október 15-én, csütörtökön, 10 órai kezdettel az Országgyűlés Felsőházi tanácstermében (Budapest, V. ker. Kossuth Lajos tér 1-3.) konferenciát szervez melynek célja, hogy a párizsi ENSZ klímakonferenciára készülve rámutassunk Magyarország globális felelősségére és számba vegyük teendőinket a veszélyes mértékű éghajlatváltozás megelőzése és hatásainak csökkentése érdek­ben, illetve felsorakoztassuk az országos intézményi stratégiáikat, bemutatva az alkalmazkodás jó példáit.

Magyarország feladatai az éghajlatvédelemben

2015. október 15-én, csütörtökön, 10 órai kezdettel
az Országgyűlés Felsőházi tanácstermében
(Budapest, V. ker. Kossuth Lajos tér 1-3.)
konferenciát szervez.

A konferencia célja, hogy a párizsi ENSZ klímakonferenciára készülve rámutassunk Magyarország globális felelősségére és számba vegyük teendőinket a veszélyes mértékű éghajlatváltozás megelőzése és hatásainak csökkentése érdeké­ben, illetve felsorakoztassuk az országos intézményi stratégiáikat, bemutatva az alkalmazkodás jó példáit.

Program:

10.00-10.30    Nyitó előadás: Áder János, Magyarország köztársasági elnöke
10.30-13.30    Magyarország globális felelőssége és teendői a veszélyes mértékű éghajlatváltozás megelőzése és hatásainak csökkentése érdekében
Előadók:
Mikola István, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára
Szabó Marcel, a jövő nemzedékek szószólója
Bencsik János országgyűlési képviselő, az NFFT tagja
Schmuck Erzsébet országgyűlési képviselő, az NFFT tagja
Pokorni Zoltán polgármester, Budapest Hegyvidék
Kovács Lajos elnök, Klímabarát Települések Szövetsége
ifj. Chikán Attila vezérigazgató, ALTEO Nyrt.
Teresita Irene Antazu López Esőerdei Őslakos Népek Regionális Szövetsége, Peru
Lajtmann Csaba elnök, Éghajlatvédelmi Szövetség
Levezető: Bartus Gábor, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács titkára

13.30 -14.00   Büféebéd
14.00-15.30    Az elkerülhetetlen fokú éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás helyi és országos intézményi stratégiái, jó példák
Előadók:
Pálvölgyi Tamás igazgató-helyettes, Magyar Földtani és Geofizikai Intézet
Németh Tamás elnök, MTA Környezettudományi Elnöki Bizottság
Laki György polgármester, Kajárpéc
Somlyódi Balázs főigazgató, Országos Vízügyi Főigazgatóság
Sipos Katalin igazgató, WWF Magyarország
Levezető: Farkas István, a Magyar Természetvédők Szövetsége ügyvezető elnöke

A konferencián a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött!

Jelentkezni október 9-ig  a http://goo.gl/forms/iaByhsiuvI  linken kitöltött jelentkezési lapon  lehetséges.
Fontos, hogy a jelentkezéskor annak a személyazonosító igazolványának a számát adja meg, amely a konferencia napján Önnél lesz!  A regisztráció elfogadásáról e-mailben küldünk megerősítést.
A beléptetés a XII-es kapun történik, kérjük, hogy a biztonsági ellenőrzés miatt 8.30 és 9.30 között érkezzen meg a helyszínre.
További információ: Kapitányné Sándor Szilvia, MTvSz: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. , +36-1-216-7297
A rendezvény az Európai Bizottság, a Külgazdasági és Külügyminisztérium és a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács finanszírozásával valósul meg.