Van kiútVedd rá a szomszédodat!

Milyen módon vennéd rá a szomszédodat, hogy kevesebb energiát használjon? Írd meg blogbejegyzésünk kommentjében: elbeszélésben, versben, vagy dalszöveg formájában :)

Napjainkban növekvő energiaárakkal és a fosszilis erőforrások kimerülésének közeledtével kell számolnunk. 50 éve a kőolaj, a gáz, a szén még kifogyhatatlannak tűntek, melyekre vég nélküli gazdasági növekedést lehetett alapozni. Mára rádöbbentünk ugyan, hogy ez nem igaz, azonban oly mértékben függővé váltunk ezektől az anyagoktól, hogy szabadulni csak gazdasági szerkezetváltással, közös erőfeszítéssel lehetséges.

Mit tehetsz most, hogy minél több ember felismerje e függőség problémáját és valami megváltozzon?

1. Nézd meg a kisfilmünket és küldd tovább ismerőseidnek, barátaidnak!

2. Írj kommentet a blogunkra, hogy miként vennéd rá pl. a szomszédodat: éljen energiatakarékosabban! A legfurfangosabb ötleteket, leghumorosabb megoldásokat és a leghatékonyabb módszereket „energiatakarékosan” díjazzuk :)

3. Hívd meg egy teára a szomszédod, és oszd meg vele az ötleted, vagy mások ötleteit – esetleg a szomszédnak is van egy jó ötlete a számodra?!

Kreatív ötletelést kívánunk!
Magyar Természetvédők Szövetsége

Magyar Természetvédők Szövetsége - Föld Barátai Magyarország
1091 Budapest, Üllői út 91/b. · 1450 Budapest, Pf.: 123.
Telefon: (1) 216-7297 · Fax: (1) 216-7295
www.mtvsz.hu