mozduljAz Európai Klímaszövetség 2002-ben indította el először a „Mozdulj a klímáért” (ZOOM-Kid on the move for Climate) kampányát, melynek célja, hogy a gyerekek „zöld mérföldeket” gyűjtsenek környezetbarát közlekedéssel, ezzel járulva hozzá a klíma védelméhez. 2011-ben a magyarországi iskoláknak is lehetősége nyílik, hogy csatlakozzanak a Reflex Környezetvédő Egyesület és a Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség közös kampányához.

A 2011. április 11-17. közötti akcióhét során a gyerekek zöld mérföldet gyűjthetnek minden olyan alkalommal, amikor környezetbarát módon – gyalog, biciklivel, görkorcsolyával, rollerral, busszal, vonattal – mennek iskolába. A magyar gyerekek által összegyűjtött zöld mérföldek bekerülnek az Európai Klímaszövetség kampányába. Az európai kampány célja, hogy a zöld lépésekkel sikerüljön minél messzebb eljutni a Föld körül.

mozdulj

Csatlakozzon iskolájával szimbolikus utazásunkhoz!

A zöld mérföldek gyűjtése mellett a diákok a klímavédelemhez, klímatudatossághoz kapcsolódó játékos feladatokat oldhatnak meg. A kampányban közreműködő társadalmi szervezetek a kampány ideje alatt a működési területükön előadásokkal segítik a jelentkező iskolákat:

CSEMETE Természet és Környezetvédelmi Egyesület - Szeged

E-misszió Egyesület - Nyíregyháza

HOLOCÉN Természetvédelmi Egyesület - Miskolc

Keszthelyi Környezetvédő Egyesület - Keszthely

Magyar Természetvédők Szövetsége - Budapest

Reflex Környezetvédő Egyesület - Győr

Zöld Kör - Debrecen, Hajdúböszörmény

Jelentkezni az adatlap kitöltésével és határidőre történő visszaküldésével lehet!
A jelentkezési lap letöltése.

A csatlakozó iskoláknak a kampányt megelőzően elküldjük az akcióhét anyagait: a feladatlapokat, a matricagyűjtőt és a matricás lapokat. A legtöbb zöld mérföldet összegyűjtő iskolákat díjazzuk!

Jelentkezési határidő és cím:
2011. március 21.

Iskolák az Éghajlatvédelmi Szövetségben

e

Az Európai Klímaszövetség több nemzeti szervezetéhez hasonlóan a Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség is együttműködési lehetőséget kínál az érdeklődő iskoláknak. Kérjük, hogy amennyiben érdekli a lehetőség, jelezze az adatlapon!

A kampányt a Nemzeti Civil Alapprogram és az Európai Unió támogatja, a kiadványban foglaltak nem tükrözik az EU hivatalos álláspontját.