Az EUCF - European City Facility – Városokkal a városokért – helyi fenntartható energetikai beruházások támogatása című program újabb pályázati időszakában 2024. január 15. és március 15. között várja önkormányzatok és önkormányzatok együttműködésének pályázatát. A felhívás részleteit 2024. február 6-án online tájékoztatón mutatjuk be.

A felhívásnak köszönhetően ismét 60 000 euró összegű támogatás válik elérhetővé minden nyertes önkormányzat számára. A támogatásban részesülő települések, illetve konzorciumaik ennek felhasználásával készíthetik el éghajlatvédelemmel, megújuló energiával, energiahatékonysággal kapcsolatos beruházási koncepciójukat, hogy gyakorlati lépéseket tehessenek a helyi klímastratégiákban, SEAP vagy SECAP dokumentumokban megfogalmazott célok elérésének érdekében.

A pályázaton nemcsak városok, de kisebb települések, vagy azok konzorciumai is indulhatnak. A korábbi évek mintájára, a 6. felhívás is összesen 70 pályázatot fog támogatni. A pályázatot angol nyelven, on-line kell benyújtani, ugyanakkor elkészítéséhez magyar nyelven szakmai segítséget, tájékoztatást lehet kérni a hazai nemzeti szakértőtől.

Hazai nemzeti szakértő: LENERG Energiaügynökség Nonprofit Kft. - Kapcsolat: Petrucz Anita, Telefon: +36304647598, e-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség és a LENERG  Energiaügynökség Nonprofit Kft. 2024. február 6-án, kedden, 13:00-15:00 között tájékoztató webináriumot tart az EUCF 6. felhívása kapcsán, ahol az érdeklődők tájékoztatást kapnak a pályázat részleteiről valamint korábbi nyertesek tapasztalatait is megismerhetik.

A találkozó ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, online rendezvény, a jelentkezési határidő: 2024. február 5. hétfő 16:00 A jelentkezési lapot itt lehet kitölteni: https://forms.gle/5QUeeaf48yheLmyX8

Programtervezet - 2024. február 6-án, kedden, 13:00-15:00

13:00-13:10 - Megnyitó - Lugosi Beáta programvezető, Éghajlatvédelmi Szövetség

13:10-13:50 - Pályázati felhívás települési önkormányzatoknak a program keretei között - Petrucz Anita projektmenedzser, LENERG Energiaügynökség Nonprofit Kft.

13:50-14:10 - EUCF I. kör - Tapasztalatok a nyertes magyar pályázatok megvalósításáról, helyzetértékelés (felkérés alatt)

14.10-14.30 - EUCF V. kör - A nyertes magyar pályázatok bemutatása (felkérés alatt)

14.30-15.00 - Kérdések és válaszok a korábbi nyertesek hez valamint az aktuális pályázati felhívással kapcsolatban

A webinárium linkjét az esemény előtt küldjük el a regisztráció során megadott email címre.

Az EUCF program központi, angol nyelvű honlapja:  https://www.eucityfacility.eu/home.html

Bővebb felvilágosítás a programról általánosságban: Lajtmann Csaba - Éghajlatvédelmi Szövetség,

szakértői kérdésekben: Petrucz Anita-  LENERG Energiaügynökség Nonprofit Kft.,telefon: 30 464 7598 - email: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A LIFE EUCF projektet az Európai Unió LIFE programja társfinanszírozza.